Leczenie reumatyzmu i bóli kręgosłupa

Bardzo skuteczną metodą w leczeniu reumatyzmu, bóli kręgosłupa i zwyrodnień stawów jest metoda BRT. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie, a terapia odbywa się etapami w kilkunastominutowych sesjach.

Terapia ta nie wiąże się z przerwą w normalnym leczeniu, nie wpływa też na wchłanianie leków.

Dyskopatia - schorzenia krążka międzykręgowego. Termin dyskopatia odnosi się także do potocznej nazwy przepuchliny jądra miażdżystego. Polega na uwypukleniu jądra miażdżystego, które powoduje ucisk korzeni nerwowych rdzenia kręgowego lub innych struktur kanału kręgowego. Dolegliwość bólowe powodowane są przez ucisk mechaniczny oraz przez niskie pH jądra miażdżystego spowodowane ubogą w tlen przemianę materii.

Dyskopatia lędźwiowa - tępe bóle w okolicy lędziwiowej promieniujące wzdłuż kończy aż do kolana, (ból zmniejsza się w pozycji leżącej a nasila podczas chodzenia), drętwienia i zaburzenia czucia w kończynach.

Dyskopatia szyjna - ból najcześciej się lokalizuje w barku, potylicy, może promieniować do kończyn górnych lub górnej części pleców. W kończynach mogą pojawiać się mrowienia, drętwienia, osłabienie czucia dotyku a także zaburzenia ruchomości ręki i obniżenie siły mięśniowej.

Rwa kulszowa to silny, ostry i przeszywający ból okolicy lędźwiowej promieniujący wzdłuż kończyny dolnej. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda i podudzia czasem aż do stopy.

Zwyrodnienie kręgosłupa powoduje dolegliwości bólowe i ograniczenie ruchomości wywołane zniekształceniem i uszkodzeniem kręgów oraz stawów kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe w części lędźwiowej kręgosłupa powodują:

Bóle i sztywność okolicy krzyżowej

Ograniczenie ruchomości kręgosłupa lędźwiowego

Promieniowanie bólu do pośladków i nóg

Rwę kulszową

O reumatoidalnym zapaleniu stawów tzw. reumatyzmmówi się wówczas, jeżeli zmiany stawów są przyczyną ograniczenia sprawności ruchowej i dają dolegliwości bólowe. Rozpoznanie choroby ustala się na podstawie zdjęć radiologicznych oraz informacji uzyskanych od pacjenta.

Nasza terapia BRT to biorezonans, bezinwazyjna metoda leczenia układu kostno-stawowego.

Jest bezpieczna, nie powoduje skutków ubocznych.

Skuteczna w przypadkach, kiedy medycyna i farmakologia są bezradne.

Skuteczność jej ocenia się na 80 - 90 % przypadków.

Ponadto BRT pomaga przy bólach związanych ze zwyrodnieniem odcinka szyjnego:

Bóle szyi, karku i głowy

Promieniowanie bólu do barków

Uczucie sztywności szyi

oraz przy wyrodnieniach stawu kolanowego.

Zwyrodnienia stawu kolanowegowystępują częściej u kobiet, zwłaszcza starszych i otyłych. Objawem jest ból w stawie i jego okolicy nasilający się przy ruchach, przy wstawaniu, przy schodzeniu po schodach,w czasie noszenia ciężarów. Ból ustępuje w spoczynku.

Jeżeli cierpisz na wyżej wymienione dolegliwości, przewlekłe bóle kręgosłupa, kolan lub szyi zadzwoń do jednego z naszych gabinetów i skorzystaj z naszych usług. Aby dowiedzieć się więcej na temat biorezonansu wejdź na naszą stronę metoda BRT.

Nasze gabinety

Zapraszamy do naszych gabinetów:
Kliknij na wybrane miasto aby uzyskać adres i mapę lub kliknij numer by połączyć się terazOśrodki bólowe

  (kliknij aby powiększyć)


Opinie pacjentów

Od dłuższego czasu cierpiałam na bóle kręgosłupa, ale od kilku miesięcy stały się one nie do wytrzymania - nie mogłam pracować, ani przespać całej nocy. Lekarz stwierdził, że przyczyną moich dolegliwości są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Zapisał mi leki przeciwbólowe i zabiegi rehabilitacyjne. Niestety leki działały krótko a ból powracał, brałam ich coraz więcej i coraz silniejsze, byłam bliska załamania, O leczeniu biorezonansem dowiedziałam się od koleżanki, która w ten sposób rzuciła palenie. Na pierwszą terapię przyniosłam zdjęcia rtg, - one i wywiad lekarski stanowiły podstawy ustalenia toku leczenia. Dziś jestem na ósmej terapii i czuję się świetnie. Od szóstej terapii nie brałam leków przeciwbólowych.


Zobacz więcej komentarzy

vector

Znajdz gabinet w swojej okolicy