Borelioza i Leczenie

Jedną z coraz częściej diagnozowanych chorób zakaźnych jest borelioza. Schorzenie to stanowi chorobę wielonarządową, wywoływaną przez krętki Borrelii, które są przenoszone przez kleszcze Ixodes. Jej obraz kliniczny wiąże się z zajęciem stawów, skóry, układu nerwowego oraz mięśnia sercowego. Nasze gabinety poza możliwością wykrycia boreliozy w organizmie, obejmuje również eliminację bakterii Borrelia dzięki zastosowaniu zabiegów biorezonansowych.

Możliwości zarażenia się tą chorobą?

Kleszcze pospolite najlepiej czują się w miejscach cechujących się dużą wilgotnością. Można się z nimi zetknąć praktycznie w całej Polsce, zwłaszcza tam, gdzie występują lasy liściaste, mieszane i iglaste, z gęstym poszyciem. Osobniki te znajdują się także w zaroślach, parkach, działkach, zieleńcach, itp. Ulubionym miejscem kleszczy pospolitych i łąkowych są w szczególności obrzeża lasów, miejsca pod drzewami oraz pobocza wąskich ścieżek. Warto też pamiętać, że pajęczaki te mogą gromadzić się w szparach podłogowych, na ścianach, pod tapetami i parapetami. Kleszcze zazwyczaj atakują człowieka w ciągu dnia, tylko niektóre gatunki są aktywne nocą.

Zapobieganie boreliozie polega przede wszystkim na unikaniu ukąszenia kleszczy poprzez:

wystrzeganie się wypraw w rejony, w których występuje dużo kleszczy,

noszenie odpowiedniego ubioru, szczelnie zakrywającego całe ciało (długie spodnie, koszula lub bluza z długim rękawem, zakryte buty),

stosowanie środków odstraszających kleszcze, komary i meszki,

niesiadanie na powalonych pniach drzew (mogą one stanowić miejsce pobytu młodych kleszczy),

unikanie chodzenia poza drogami po lesie, w zaroślach i łąkach,

dokładne sprawdzanie ciała po każdorazowym pobycie w lesie.

Jak rozpoznać objawy boreliozy?

Objawy boreliozy zazwyczaj pojawiają się w ciągu dwóch tygodni od ukąszenia kleszcza. Najczęściej są to zaburzenia kardiologiczne i neurologiczne, ale część pacjentów skarży się też na zapalenie stawów. Jest to wyraźny sygnał, że osoba ukąszona powinna jak najszybciej wykonać test,(możliwość wykonania w naszym gabinecie) na podstawie którego zostanie stwierdzone, jakim schorzeniem zaraził ją kleszcz. Należy bowiem zdawać sobie sprawę, że borelioza jest tylko jedną z chorób odkleszczowych. Bardzo niebezpieczna jest też toksoplazmoza, ludzka anaplazmoza granulocytarna, mykoplazma oraz choroba „kociego pazura”.

Zazwyczaj rok od zakażenia, borelioza przechodzi w postać przewlekłą. W tej fazie choroby, lista symptomów jest bardzo szeroka.

Najczęściej diagnozowane objawy boreliozy to:

zmęczenie, które nie wiąże się z brakiem odpoczynku,

napady otępienia, rozpoznawane jako upośledzenie postrzegania otaczającej rzeczywistości,

nadwrażliwość na alkohol,

wypadanie włosów,

huśtawki nastrojów,

naprzemienne biegunki oraz zaparcia,

zaburzenia oddychania (bezdech w czasie snu),

niedoczynność tarczycy,

trzeszczenie i bóle szyi,

objawy grypopodobne,

napadowe bóle karku bez wyraźnej, nieuchwytnej przyczyny,

zaburzenia wzroku: nieostre widzenie, mroczki przed oczami, itp.,

zaburzenia słuchu: uciski, piski oraz szumy w uszach

obniżona temperatura ciała.

Borelioza, leczenie metodą BRT

W naszych gabinetach prowadzi się terapię mającą na celu leczenie boreliozy, z wykorzystaniem innowacyjnych zabiegów biorezonansowych. Leczenie falami biorezonansowymi wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, Podstawowa seria najczęściej obejmuje dziesięć zabiegów, ale u większości pacjentów pierwsze widoczne objawy można odnotować już po pięciu-sześciu przeprowadzonych zabiegach (ustępują dolegliwości bólowe, powraca ruchomość kończyn, schodzi gorączka, znika obrzęk). Przy niektórych, szczególnie opornych typach bakterii Borrelia, liczba koniecznych zabiegów musi zostać zwiększona, co trudno jest z góry przewidzieć.

Stosowane przez nas terapie, dzięki którym leczenie tak niebezpiecznej choroby, jak borelioza, staje się efektywne, pozwalają na:

pobudzenie organizmu do walki z ukrytymi formami krętków,

wyeliminowanie uciążliwych dolegliwości bólowych mięśni i stawów,

wzmocnienie organizmu, a zwłaszcza układu odpornościowego,

neutralizację obciążenia bakteryjnego,

usunięcie stanów zapalnych,

poprawienie sprawności układu nerwowego.

Terapia biorezonansowa stanowi skuteczną formę terapii przewlekłej boreliozy, w sytuacji kiedy stosowanie preparatów farmakologicznych nie przynosi żadnych efektów.

Rezultat udanego leczenia boreliozy terapią biorezonansową jest podobny jak efektywnej antybiotykoterapii, ale efekt zazwyczaj jest osiągany znacznie szybciej i bez obciążania organizmu lekami, często wywołującymi szereg niepożądanych skutków ubocznych. Z tego względu pacjenci, którzy decydują się na leczenie biorezonansem , na ogół czują się zdecydowanie lepiej niż po terapii lekowej, która prowadzi do osłabienia organizmu. Ten sposób leczenia stanowi doskonałą propozycję dla wszystkich tych osób, które nie uznają antybiotyków i wybierają naturalne metody walki z chorobą.

Leczenie może być prowadzone równolegle z antybiotykoterapią, jednak trzeba wówczas pamiętać o odpowiednim dawkowaniu środków farmakologicznych dlatego chory powinien to uzgodnić ze swoim lekarzem.

Ponieważ borelioza jest chorobą, której leczenie jest niezwykle trudne, warto połączyć siły, korzystając z możliwości, jakie daje zarówno medycyna konwencjonalna, jak i niekonwencjonalna.


Nasze gabinety

Zapraszamy do naszych gabinetów:
Kliknij na wybrane miasto aby uzyskać adres i mapę lub kliknij numer by połączyć się terazvector

Znajdz gabinet w swojej okolicy